12-01-2018 – Federico Villagra heeft zijn tweede etappe in Dakar 2018 gewonnen. De Argentijnse Iveco-rijder, die eerder de derde etappe wist te winnen, bleef in de zesde etappe Martin Kolomy voor.
De route ging donderdag de grens met Peru over en werd op grote hoogtes verreden. Nummer 2 Kolomy was 2 minuten en 46 seconden langzamer dan Villagra, maar wel nipt sneller dan Ton van Genugten. De Nederlander reed met 2 minuten en 58 seconden achterstand naar een derde tijd. Ook Janus van Kasteren en Maurik van den Heuvel reden zich de top tien in. Zij werden respectievelijk negende en tiende.
Klassementsleider Eduard Nikolaev verloor iets meer tijd, maar zijn koppositie in het klassement komt niet in gevaar. Het verlies bedroeg aan de finish 5 minuten en 25 seconden, maar in het klassement staat hij nog altijd aan kop met een voorsprong van 57 minuten ten opzichte van Villagra. Siarhei Viazovich staat daarin derde op 2 uur, 24 minuten en 42 seconden. Ton van Genugten is de beste Nederlander in het algemene klassement. De Iveco-rijder stijgt een plekje en staat nu op de achtste plek op 4 uur, 29 minuten en 59 seconden.
Martin van den Brink startte de etappe nog wel en finishte ook, maar de tijden van de Nederlander werden geschrapt. De truck van Marc Leeuw kreeg nog wel een starttijd toegewezen, maar de Nederlander zou deze etappe niet meer starten en dus zit Dakar 2018 er ook op voor hem.
1. | Federico Villagra | ARG | Iveco | 3.22.23 |
2. | Martin Kolomy | TSJ | Tatra | +02.46 |
3. | Ton van Genugten | NED | Iveco | +02.58 |
4. | Dmitri Sotnikov | RUS | Kamaz | +03.38 |
5. | Martin Macik | TSJ | LIAZ | +04.03 |
6. | Eduard Nikolaev | RUS | Kamaz | +05.25 |
7. | Siarhei Viazovich | WRU | MAZ | +06.21 |
8. | Airat Mardeev | RUS | Kamaz | +12.24 |
9. | Janus van Kasteren | NED | Renault | +15.56 |
10. | Maurik van den Heuvel | NED | Scania | +16.31 |